Zgłoszenia


Jak sama nazwa wskazuje, oto miejsce, w którym po zapoznaniu się z Regulaminem oraz opisami oceniających można zgłaszać do oceny opowiadania (jedno zgłoszenie = jeden blog). W razie wątpliwości zapraszamy na podstronę Pytania, sugestie, informowanie. Prosimy również o uwzględnienie dostępności na poszczególnych listach (w zakładce Kolejka).

W zgłoszeniu należy umieścić:
 • adres bloga;
 • tytuł bloga;
 • krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę);
 • gatunek/-ki;
 • nick wybranego Oceniającego/Wolną Kolejkę;
 • rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa);
 • inne (fakultatywnie): prosimy o umieszczenie tutaj wszelkich informacji na temat tego, czego oczekujesz od Oceniającego, na czym Ci najbardziej zależy, i innych, jakichkolwiek uwag. 
Na każde zgłoszenie dany oceniający odpowiada pozytywnie bądź negatywnie (i dopiero w przypadku pierwszej opcji blog jest wpisywany na odpowiednią listę). Zgłoszenia ocenionych blogów/tych, które zrezygnują z oceny, są usuwane na bieżąco. 

68 komentarzy:

 1. Skoro się reklamujecie, to się zgłoszę, a co, żebym tylko nie tkwiła wiecznie w WK. :D

  www.inna-wersja.blogspot.com
  Opis: ciężko mi jej opisać. Moje własne zadanie o nim zmienia mi się co ocenialnie. :P Generalnie akcja dzieje się w strasznym dworzyszczu gdzieś w Chinach, akcja wiruje wokół kobiety (belka bloga ładnie naprowadza na trop), czasem sobie psycholożkuję, a i lubię retrospekcje. Temat chyba wcale nie jest tak kontrowersyjny, jakby na początku mogło się zdawać.
  Gatunki: Fanfik do kreskówki Xiaolin, takie dramatyczne-takie psychologiczne opko, pewne ilości erotyki, a jeden rozdział to nawet do parodii można zaliczyć.
  Oceniający: eee... Jeśli ktoś oglądał Cartoon Network i kojarzy, to się połapie, jeśli nie kojarzy, bo nie oglądał, to nic. Wydaje mi się, że opko jest do zrozumienia dla nieobeznanych z tematem, ale ręki uciąć sobie nie dam. Wpiszcie mnie do WK, jak ktoś weźmie, to weźmie, jak nie, to za jakiś czas zrobię ene due rabe. xD
  Rodzaj oceny: Wszytko mi jedno, jak oceniającemu będzie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, gdzie to napisać, więc robię to tu. Wybór oceny pozostawiłam oceniającemu, a nie tak jak w WK jest napisane "ocena niestandarodwa". :D

   Usuń
 2. 1. nim-zgasnie-slonce.blogspot.com/
  2. ficzek narutowski o klanie Hyuuga (główny wątek NejiHina, ale jeszcze nie rozwinięty, nie ma romansu oprócz KakaShizu). Nic drastycznego, erotycznego, troszkę wulgaryzmów.
  3. fanfik Naruto: Shippuuden
  4. Wolna kolejka
  5. Niestandardowa (mam nadzieję, że szablon i adres nie będą miały wpływu na ocenę końcową, choć nie zaszkodzi, jeśli przeczytam o tym parę słów).

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. life-of-shinigami.blogspot.com
  2. Nicodemus Vilnius to zupełnie normalny shinigami. Ma nietypową Kosę Śmierci, jest wzorowym Żniwiarzem, a jego najlepszym przyjcielem jest demon. Tak, Nicodemus Vilnius jest zupełnie zwyczajny. Codzienna praca jest dla niego przyjemnością, do czasu, gdy zostaje wplątany w pewną intrygę, skutkiem której może być zupełne zniszczenie świata. Jak poradzi sobie Bóg Śmierci, który zamiast zabierać dusze, będzie je ratował?
  3. Urban fantasy (znajdują się też nawiązania do mangi i anime, ale ogólnie jest opowiadaniem fantasy)
  4. Wolna kolejka
  5. Ocena niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 4. adres bloga; http://enjoy-your-life-and-never-give-up.blogspot.com
  krótki opis opowiadania/opowiadań; Przyjaciółki prowadzące bloga z One Shotami. Piszemy o różnych parach, jak i również różnych osobach. Romanse, dramaty, psychologiczne i wiele, wiele więcej możecie tutaj przeczytać. Zapraszamy również do składania zamówień, które chętnie zrealizujemy.
  gatunek/-ki; wszystkie.
  nick wybranego Oceniającego (inaczej blog trafi do Wolnej Kolejki); Obojętnie.
  rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa): standardowa
  Link widnieje w zakładce "Współpraca".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, chciałabym zgłosić swojego bloga do oceny :).
  Adres: her-infinity.blogspot.com
  Opis: Emma Winfield od dłuższego czasu miewa niezrozumiałe, lecz realistyczne sny. Obrazy, które widzi każdej nocy, tłumaczy zmęczeniem lub nawet szaleństwem. Z czasem jednak próbuje odgadnąć ich znaczenie i sens. Postanawia odkryć, co tak naprawdę symbolizują. Jej działania przyniosą nieuniknione konsekwencje i nikt nie będzie w stanie powstrzymać lawiny wydarzeń.
  Gatunek: Fantasy/romans
  Nick Oceniającego: Maxine
  Ocena: Niestandardowa
  Odnośnik w zakładce "Linki"

  OdpowiedzUsuń
 6. www.sila-jest-we-mnie.blogspot.com

  Powieść składa się z dwóch części, aktualnie skończyłam jedną i właśnie ją chciałabym poddać ocenie. Piszę o porucznik wydziału zabójstw, która trafia na skomplikowaną sprawę 10-krotnego zabójstwa. Początkowo nic nie zwiastuje tragedii, ale im głębiej wchodzi w ten świat, tym bardziej sprawa ją wyniszcza. Oprócz tego pojawia się wątek jej narzeczeństwa i przyjaciela, który jest w niej skrycie zakochany.
  Gatunek: kryminał, romans, akcja
  Oceniająca: Kvist
  Ocena: wolałabym niestandardową

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję, ale, jak widzisz, moja kolejka jest w tym momencie zablokowana, co oznacza, że na ocenę będziesz musiała trochę zaczekać. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to chętnie ocenię Twoje opowiadanie, jeśli zaś zależy Ci na czasie, to możesz zmienić oceniającego.

   Usuń
  2. Zabij mnie, nie zajrzałam do tej zakładki! ;O
   Trudno, poczekam ;)

   Usuń
 7. adres bloga: http://wadazagency.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania: Historia dziewczyny, która należy do organizacji zwalczającej żywe trupy. Podczas jednej z jej pierwszych misji zdarzył się wypadek, w wyniku którego sama stała się zombie. Bohaterka postanawia to wykorzystać i poświęcić się walce jeszcze bardziej.
  gatunek: sensacyjne, akcja, fantastyka
  nick wybranego Oceniającego: Maxine
  rodzaj oceny: niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 8. Adres bloga: http://glonek-bb.blogspot.com
  Opis opowiadania: Historia osób obdarzonych niecodziennymi umiejętnościami i organizacji, która chce im te umiejętności odebrać. Zamknięci zaznają traktowania i zachowań, z którymi się nigdy nie spotkali. Ale jak uciekać kiedy nie ma się wyboru?
  Gatunek/ki: Fantasy, romans
  Nick wybranego oceniającego: Condawiramurs
  Rodzaj oceny: standardowa
  Link w: Czytane blogi

  OdpowiedzUsuń
 9. adres bloga; kot-z-maslem.blogspot.com
  krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę); Szesnastoletnia Lena Mikler trafia do świata dla zawieszonych między życiem a śmiercią i zostaje wplątana w wojnę Stron.
  gatunek/-ki; opowiadanie autorskie: dark fantasy
  nick wybranego Oceniającego: Legilimencja
  rodzaj oceny: niestandardowa
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. http://kroniki-wygnania.blogspot.com
  Gatunek: Fantasy/Dark fantasy
  Opis: Młody Hrodgar, którego ojciec-czarodziej zmienił w wojownika doskonałego, staje na czele rebelii i zrzuca tyrana z tronu, przejmując tym samym władzę w cesarstwie. Jednak ani jemu, ani jego braciom Biczownikom nie dane jest długo cieszyć się spokojem. Wygnany Bóg powraca, aby zemścić się na tych, którzy zesłali go do jego mrocznego więzienia.
  To taki zarys fabuły. Opowiadanie pełne jest rubasznego, miejscami powiedziałbym ŻENUJĄCEGO, poczucia humoru, od którego co poważniejsi wykonują soczystego facepalma. Jest dużo krwi, odciętych kończyn, rozpłatanych brzuchów i lejących się wnętrzności. Jest romans, chociaż funkcjonuje on raczej jako wątek poboczny. Moje elfy, tak, są elfy, różnią się znacznie od tolkienowskich - to wymuskane, całkowicie oddane sztuce istoty, które mdleją na widok krwi. Jest magia, chociaż główny bohater za nią nie przepada. Występują pieśni i poematy, zarówno podniosłe ballady opiewające bohaterskie czyny, jak i karczemne przyśpiewki o bardziej przyziemnych sprawach. Sporo żartów i docinków odnoszących się do czynności fizjologicznych oraz do narządów płciowych...

  Wojuję z przecinkami, ale podobno ostatnio jest spory progres! Wciąż jednak zdarza mi się jakiś pominąć, tudzież postawić nie tam gdzie trzeba, co i być może pokazałem już w tym komentarzu, za co, jeśli faktycznie, przepraszam.

  Ocena: niestandardowa

  Kolejki zamknięte, pozostaje więc "Wolna kolejka"... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. adres bloga: http://avengers-po-drugiej-stronie-lustra.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania: Opowiadanie piszę ja oraz Lora Maravilles. Jest to fanfiction do filmów o Avengers, jednak wydarzenia nie są powiązane z filmami.
  Główna bohaterka (posiadająca pewną moc) po trudnych przeżyciach zatrudnia się jako asystentka Tony'ego Starka. I kiedy po jakimś czasie wreszcie wszystko zaczyna się stabilizować, prosto z więzienia w Asgardzie na Ziemię wraca Loki. Wszystkim wydaje się, że to on jest największym przeciwnikiem, nikt nie wie jednak, że do ataku na Ziemię szykuje się jeszcze ktoś inny...
  W opowiadaniu nie opisujemy genezy poszczególnych postaci z filmów, więc dobrze by było znać ich choć ogólnie :)
  gatunek/-ki; fanfiction, fantastyka
  Wolna Kolejka
  rodzaj oceny: standardowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obecnie zgłoszenia są zamknięte. jednak ze względu na nasze niedopatrzenie i niezamknięcie możliwości komentowania, co zaraz zmienię, Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte - blog trafia do WK

   Usuń
 12. adres bloga; http://dragon-story.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania; Historia o dwóch młodych osobach z mocami, którzy muszą bronić się przed próbą zwerbowania do Stowarzyszenia. W dodatku ktoś poluje na główną bohatrkę z niewiadomych przyczyn, pociągając za sobą niewinne ofiary.
  gatuneki; high fantasy
  Wolna Kolejka
  rodzaj oceny; niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoszenie przyjęte.

   Usuń
  2. W sumie tak po dłuższym myśleniu chciałabym prosić, aby oceniająca, która się podejmie mojego opka największą uwagę zwróciła na fabułę niż na same błędy (literówki, językowe itp.). Zależy mi na tym, czy wszystko jest jakoś fabularnie spójne, czy nie zrobiłam potknięć, czy wszystko jest logiczne. Na sam pomysł i czy w ogóle opek jest jakoś interesujący, w miarę oryginalny pod względem fabuły. No i od razu chcę uprzedzić, że wszystko jest zaplanowane z najmniejszymi szczegółami. Nawet jeśli coś na początku wydaje się być mało istotne to ma swój cel w przyszłości.
   I tak jeszcze wspomnę, że żaden tekst na blogu nie jest betowany, choć teoretycznie miałam/mam betę.

   Usuń
 13. Hej, wreszcie się oficjalnie wpisuję!

  ADRES BLOGA: nie-lotni.blogspot.com
  OPIS: Tośka jest zwykle na "nie". I częściej warczy niż chichocze. Kiedy spotyka polskich skoczków narciarskich - ze specjalnym wyróżnieniem Aleksandra Zniszczoła - powodów do warczenia drastycznie jej przybywa. Nie romans, a komedia - o tym, czy przyjaźń z wieczną malkontentką w ogóle jest możliwa. Bo okazuje się, że za tą Tośkową postawą stoi niejeden solidny powód, by nienawidzić ludzi i życia.
  GATUNEK: Komedia.
  NICKI OCENIAJĄCYCH: Ja jestem speshul snołflejkiem, więc mnie zadeklarowały się ocenić Krävariss i Kvist.
  RODZAJ OCENY: Standardowa (choć jeśli będzie to dla Was ciężkie, to można wybrać drugą opcję).
  INNE: Jestem świadoma swojej kulawej składni, więc byłabym wdzięczna za wyznaczenie miejsc, w których wygląda ona najgorzej. Tekst skończony trzy miesiące temu, ale pierwszych rozdziałów już się wstydzę...
  Plus moja bohaterka ma czasem dość kontrowersyjne poglądy - pragnę podkreślić, że się z nimi nie identyfikuję. Moja postać nie jest moim porte-parole.

  Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia. :D

  OdpowiedzUsuń
 14. - http://tiglavve.blogspot.com/
  - Blog grupowy, więc opowiadania dotyczą głownie wydarzeń dwóch postaci, kierowanych przez dwóch autorów co drugi post. Fabuła i koncepcja polega głównie na tym, że zwykli ludzie zostają nagle przeniesieni z czasów współczesnych do fantastycznej rzeczywistości.
  - high fantasy połączone z rzeczywistością
  - Kvist
  - ocena niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzień dobry.
  Legilimencja odeszła z załogi, jednak wciąż jestem zainteresowana oceną. Przejrzałam preferencje oceniających, jednak mam wątpliwości, bo nie wiem, czy którakolwiek z oceniających byłaby zainteresowana, bo preferencje niemal u każdego kiedyś się wykluczają. Istnieje więc możliwość, by oceniające zapoznały się z moim zgłoszeniem, blogiem i same wybrały lub zdecydowały, że żadnej nie odpowiada i zrezygnowały? Bo ja mam chyba związane ręce.
  Dla ułatwienia: groteska, dark fantasy, horror, zabawa kliszami itp.
  Swoją drogą, przepraszam, jeśli to nieodpowiednie miejsce do pisania takich rzeczy, ale nie znalazłam odpowiedniej zakładki.
  Pozdrawiam,
  Fenoloftaleina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napomknę także, że Condawiramurs oceniała poprzednią wersję, a Kvist jest czytelniczką, więc...

   Usuń
 16. adres bloga : http://zycie-laury-na-wozku.blog.pl/
  Opis: Niepełnosprawna Laura przeprowadza się do nowego miasta. Jak poradzi sobie z nowym środowiskiem, nieodwzajemnioną miłością i własnymi emocjami?
  Oceniająca : Wolna Kolejka
  rodzaj oceny : Niestandardowa
  Inne: Opowiadanie pisane stylem pamiętnikowym, ale jednak to opowiadanie

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej tu macie nowy adres bloga :)
  https://zycie-kalekiej-dziewczynki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zgłoszenie przyjęte. :)

   Usuń
 18. Tak, jak najbardziej jestem wciaz zainteresowana ocena mojego bloga pt. "Bialy Lotos" pod adresem dragon-story.blogspot.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, wciąż jesteśmy zainteresowane :)
  https://enjoy-your-life-and-never-give-up.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Wciąż jestem zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeżeli chodzi o opowiadanie to jednak wolałabym by oceniona została ,,Eldarya".

   Usuń
 21. - adres bloga: https://tt-thunderbird.blogspot.com/
  - krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę): dramat psychologiczny z kryminałem w tle dotyczący Młodych Tytanów, nowej koleżanki z innej drużyny Shadow oraz zgromadzenia szurniętych geologów :D
  - gatunek/-ki: jak już wspomniałam: fanfiction do Młodych Tytanów, coś a la kryminał, dramat psychologiczny
  - nick wybranego Oceniającego/Wolną Kolejkę: bardzo ładnie proszę Krävariss o ocenę :)
  - rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa): jak będzie Ci wygodniej, mi to naprawdę nie robi aż takiej różnicy
  - inne (fakultatywnie): proszę wytykać mi każdy, nawet najmniejszy błąd, czy to dotyczący samego pisania, czy dziur logicznych. Dokładne "czepianie się" kreacji bohaterów i świata przedstawionego jak najbardziej mile widziane :).
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak zwykle zapomniałam o najważniejszym: na razie na blogu widnieją tylko dwa posty dotyczące opowiadania i cała masa staroci, ale planuję do końca grudnia wrzucić następną część opowiadania. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na przyjęcie mojej prośby o ocenę bloga :)

   Usuń
  2. Witaj, Aris c;
   Kanon Młodych Tytanów nam jak własną kieszeń, tak więc z wielką chęcią przyjmę Twoje zgłoszenie!
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 22. Cześć :)

  Powyżej zamieszczam zgłoszenie, jednak przed tym chciałabym się upewnić co do jednej rzeczy: poleciła mi waszą ocenialnię jedna dziewczyna na Facebooku. Szczegół jest taki, że nie piszę bloga, a prowadzę Wattpada. Jeśli nie stanowi to dla was problemu i jesteście skłonne ocenić też pracę wattpadowską, to byłoby naprawdę świetnie. Proszę, dajcie znać.

  ZGŁOSZENIE

  adres: https://www.wattpad.com/story/105757871-idealna-maska

  tytuł: Idealna maska

  opis: Wiktoria nigdy nie pomyślałaby, że jeden wieczór tak bardzo odmieni cały jej świat. Pomiędzy nauką do kolokwiów na ciężkich studiach medycznych a wzdychaniem do najbliższej przyjaciółki nie udaje się jej wyciągnąć zbyt wiele z życia, czując, że czegoś jej w nim brakuje. Sytuacji nie poprawia fakt, że z jakiegoś powodu ludzie jej nie lubią i że cierpi w związku z tym na uciążliwe huśtawki nastrojów. Jednak kiedy pewnego dnia otrzymuje dar zamieniania się w mężczyznę, na jaw zaczynają wychodzić tajemnice głęboko skrywane przez jej najbliższych. W obliczu ich zdemaskowania Wiktoria nie tylko odkrywa, że społeczeństwo jest zbudowane na fundamencie spiętrzonych kłamstw, ale także to, że ona sama także nie pozostaje we wszystkim bez winy.

  Opowieść o powinnościach ludzi wobec społeczeństwa, odkrywaniu swojego ja, o więziach, o tym, że pomiędzy czarnym i białym jest szerokie spektrum szarości, jak również i o tym, że nie zawsze to, czego pragniemy, jest tym, czego naprawdę potrzebujemy.

  gatunki: romans, psychologiczne, dramat

  nick oceniającej: Condawiramurs

  rodzaj oceny: niestandardowa

  inne: Zależy mi na zrozumieniu, jakie są ewentualne błędy fabularne/logiczne/w tym typie, które popełniam, a które mogą odstraszać czytelników. Interesuje mnie nie tyle wskazanie pojedynczych błędów językowych, które mi się zdarzają (a które na bieżąco, po ich wyłapaniu, poprawiam), a właśnie spojrzenie na moją powieść pod kątem tego, czego w niej brakuje, a co jest niepotrzebne. Co w historii zachęca czytelnika do dalszego czytania, a co zniechęca. Co zrobić, żeby opowiadanie było lepsze, żeby intrygowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję zgłoszenie :) nie ma problemu, że opowiadania na wattpadzie, przy ocenie niestandardowej to już w ogóle ;) niesamowicie miło słyszeć, że o KKB mówią nawet na fejsie ;)

   Usuń
 23. adres bloga: https://aesthetically-inappropriate.blogspot.com/
  tytuł bloga: aesthetically-inappriopriate
  tytuł opowiadania: Hidden in plain sight
  opis opowiadania: Lubiany przez wszystkich Julian zastanawia się czy wyznać uczucia najlepszemu przyjacielowi ale wszystko komplikuje fakt, że Wit już kogoś znalazł do tego na drodze Julka pojawia się dawna miłość. Bohaterowie próbują zrozumieć czym jest prawdziwa przyjaźń, mierzą się ze swoimi ciemnymi stronami charakteru i próbują po drodze odnaleźć siebie czyli pełne dramatyzmu i uczuciowych wynurzeń nastoletnie dramy okraszone nieśmiesznym autoironicznym humorem.
  gatunek: romans, obyczajowe, chwilami surrealistyczne
  Oceniający: Condawiramus
  ocena: najlepiej niestandardowa
  inne uwagi: najbardziej zależy mi na dowiedzeniu się czy opowiadanie w jakimkolwiek stopniu porywa i czy uczucia bohaterów są przekonywujące a oni sami stwarzają wrażenie postaci z krwi i kości. Oraz oczywiście czego brakuje (opowiadanie było pisane parę lat temu więc pewnie wszystkiego xD) aby fabuła była bardziej porywająca. Ogólnie liczę na informację czy brnąć w to dalej czy lepiej schować do szuflady xD. Wizualną stronę bloga stworzyłam dość intuicyjnie więc chętnie przyjmę też rady dotyczące poprawy jego wyglądu i czytelności.
  Blog ma ostrzeżenie o treści, głównie przez niecenzuralny język i dwa rozdziały o pikantnej treści.
  Na blogu jak na razie znajduje się również fanfik Sherlocka - college au w polskich realiach. W wolnej chwili również zapraszam x3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moja kolejka jest pełna, wiec nie przyjmuję zgłoszeń. Możesz zgłosić się do innych kolejek po zapoznaniu sie z odpowiednimi podstronami. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Ok, dziękuję bardzo :)

   Usuń
 24. Adres: https://zagubionexdusze.blogspot.com/
  Tytuł: Zagubione Dusze
  Opis: Historia przedstawia losy młodej kobiety, która po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego próbuje wrócić do normalnego życia. Jednak to, co widzi zarówno w snach jak i na jawie, wcale jej tego nie ułatwia. Blanka stara się zrozumieć kim jest i dlaczego nawiedzają ją piekielne istoty. Gdy na jej drodze staje Jared, w kobiecie budzi się nadzieja na dobrą przyszłość. Niestety prawda o pochodzeniu Blanki okazuje się bardziej skomplikowana i mroczna, a na dodatek niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo.
  Gatunek: Fantastyka z elementami horroru oraz wątkiem romantycznym.
  Oceniająca: Maxine
  Ocena: niestandardowa
  Inne: mam świadomość, że robię błędy interpunkcyjne, choć nie zawsze potrafię sama zrozumieć dlaczego. ;) Zasady znam, czytałam je nie raz i nie dwa, dlatego jeśli stawiam przecinki jakoś... schematycznie, ale źle, to proszę o wytłumaczenie (jak krowie na rowie) jak powinno być.
  Głównie zależy mi na określeniu czy historia ma „ręce i nogi”, choć wiem, że niektóre wątki mogą wydać się dziwne, bo wyjaśnią się później.
  Bohaterowie – jak ich się odbiera, czy są wyraźni czy jednak zlewają się ze sobą, a co gorsza z tłem.
  A i jedna rzecz, która chodzi mi po głowie i nie jestem pewna co z tym zrobić, a wiem, że coś muszę (więc spojrzenie z perspektywy Czytelnika mega wskazane) – osadzenie akcji. Początkowo nie chciałam w ogóle określać, gdzie się wszystko dzieje, ale padła nazwa ulicy i parku... kwestia taka, czy to bardzo razi w oczy, że są po polsku?
  Poza tym wszystko co przyjdzie na myśl podczas czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Adres bloga: sevmione-po-bozemu.blogspot.com
  Tytuł bloga: Odmienny stan
  Krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę): Akcja rozgrywa się w czasie ostatniego roku nauki w Hogwarcie, skupia się głównie na Hermionie Granger oraz Severusie Snape. Bohaterowie będą mierzyć się z powstałym Lordem Voldemortem oraz Turniejem Trójmagicznym.
  Gatunek/-ki: Fanfiction/Harry Potter/Sevmione
  Nick wybranego Oceniającego/Wolną Kolejkę: Wolna kolejka
  Rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa): niestandardowa
  Inne (fakultatywnie): Jest to pierwsze opowiadanie od dobrych dziesięciu lat, które piszę, a chciałabym je utorować tak, aby nie zmarnować potencjału siedzącego w mojej głowie. Sądzę, że jednym z plusów będzie pisownia, chociaż wiem, że zda się kilka poprawek, natomiast zależy mi na mocnym wytknięciu mi błędów samego tekstu. Prywatnie jestem osobą bardzo konkretną i niestety przekłada się to na opowiadanie. Mówiąc krótko - płaczę nad opisami. Słownictwa mi nie brakuje, a umiejętności rozwinięcia przemyśleń postaci czy też opisu sytuacji. Potrzebuję chłodnego oka, które na to spojrzy i wyrazi swoją opinię zanim naskrobię dwadzieścia rozdziałów i wszystko jak krew w piach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i jeszcze się machnęłam ze złego konta. :c

   Usuń

 26. Adres:https://www.wattpad.com/story/145983915-wyrzeczenie
  Tytuł: Wyrzeczenie
  Krótki Opis: Hiren to czternastoletni detektyw, który nigdy się nie pomylił podczas przeprowadzania śledztwa. Pewnego dnia zostaje zraniony nożem przez przestępcę, którego tropił. Kiedy umiera, do chłopca przychodzi demon z pewną propozycją. Po zawarciu paktu ratuje go przed śmiercią i obiecuje wieczną ochronę. Od tej pory Hiren przeprowadza śledztwa z demonem w ręku.
  Gatunek: Kryminał fantasy
  Nick wybranego Oceniającego: Krävariss (wcześniej EvilRay)
  Rodzaj oceny: standardowa
  Inne: Bardzo proszę o recenzję mojego nowego opowiadania. Najbardziej zależy mi na ocenie bohaterów, pomysłu i stylu pisania. ''Wyrzeczenie'' ma dopiero 5 rozdziałów, ale chciałbym wiedzieć, co poprawić i co zrobiłem dobrze. Z góry dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, co byś powiedział na wybranie innej oceniającej albo Wolnej Kolejki?
   Kravariss obecnie nie ma zbyt dużo czasu i nie jest pewna swojej przyszłości w ocenianiu, a ma już sporo blogów w kolejce, którymi musi się zająć. Uważamy, że byłoby ciut bezpieczniej, gdybyś zdecydował się na kogoś innego.
   Mamy nadzieję, że nie byłby to dla ciebie duży problem. Wybór nie jest co prawda powalający, bo na tę chwilę zostałyśmy ja i Kvist, ale zawsze jakiś. ;)

   Usuń
  2. Obie nie lubicie kryminałów, więc nie wiem, czy wam się spodoba :/ Ale jednak muszę kogoś wybrać. Jest to bardziej fantastyka niż kryminał, ale zawiera w sobie elementy detektywistyczne.
   Poproszę Twoją recenzję :)

   Usuń
  3. Całkiem lubię kryminały, tylko trochę trudno mi o nich opowiadać, jeśli nie są skończone, więc po jakimś czasie wypisałam je z listy. Myślę jednak, że dam sobie jakoś radę, więc przyjmuję zgłoszenie. ;)

   Usuń
  4. Proszę o zrecenzowanie 6 rozdziałów :) Dałabyś radę?

   Usuń
  5. Proszę bardzo. :)
   Ogólna zasada jest taka, że bierzemy pod uwagę tyle rozdziałów, ile jest opublikowanych na blogu/stronie. Jeśli od czasu zgłoszenia przez autora opowiadania do momentu pokazania światu oceny ich przybywa, to nie zatrzymujemy się w połowie, tylko zapoznajemy się z całym dostępnym materiałem.
   Czyli krótko mówiąc, tak, dam radę. :)

   Usuń
  6. Super :) Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 27. ostatnia-fantazja.blogspot.com
  Ostatnia Fantazja (ale zależy mi na ocenie opowiadania "Imperium")
  Opowiadanie to wariacja na temat tych wszystkich cudem ocalonych z podboju Złego Najeźdźcy członków rodziny panującej, którzy po latach wracają i obalają już Złego Ciemiężyciela. Mojej bohaterki nikt nie uratował, więc będzie musiała zrobić to sama.
  Fantasy
  Maxine
  Jak wyżej wspominałam, zależy mi na ocenie tego jednego opowiadania. Moje obawy o ekspozycję zostały już nieco uciszone, ale przy okazji wytknięto mi kilka innych niedociągnięć, więc cierpliwie poczekam na kompleksową ocenę całości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoszenie oczywiście przyjmuję. ;)

   Usuń
 28. https://www.wattpad.com/520697681-tato-przecie%C5%BC-obieca%C5%82e%C5%9B-beauty

  Tato, przecież obiecałeś

  Historia osiemnastoletniej Rosabelli Gold, zamkniętej w czasie od dwudziestu ośmiu lat, razem z resztą mieszkańców tajemniczego miasteczka Storybrooke.

  Fanfiction / Once Upon a Time

  Wolna kolejka

  A więc tak...opowiadanie piszę w pierwszej osobie, bardzo się staram by główna bohaterka, była taka hmm osobowa. Wiem, wiem, dziwnie to brzmi, jednak z chęcią usłyszałabym kilka rad jak mogłabym zrobić z Rose przyjemniejszą postać.
  I ogólnie z byłoby miło przeczytać parę wskazówek co do pisania w pierwszej osobie.

  Pozdrawiam
  Zaczytanaa3354

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak odnośnika do naszego bloga. Nie wybrałaś też rodzaju oceny: standardowa/niestandardowa.

   Usuń
 29. 1. https://www.wattpad.com/story/148919053-till-death-do-us-a-part
  2. Till Death Do Us A Part
  3. „ - Wiem, że jest ciężko, ale przejdziemy przez to. Razem. I choćbym miał zostać za ciebie potępiony, nigdy Cię nie zostawię.
  - Nie możesz mi tego obiecać.
  - Mogę i właśnie to robię. Nie zostawię Cię, Meg"
  4. fanfiction
  5. wolna kolejka
  6. niestandardowa
  7. Moim zamysłem było zrobienie okołu 10 rozdziałów z przeskokiem czasowym w każdym z nich. Z racji tego, że najbardziej chciałam się skupić na fabule opisy bohaterów są dość skąpe. Zależy mi na naprowadzeniu mnie na każdy błąd stylistyczny i językowy oraz na ogólnym otrzymaniu konstruktywnej krytyki która pozwoli mi poprawić ewentualne błędy i niedociągnięcia. Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak odnośnika do nas na twojej stronie.

   Usuń
  2. poprawione, link znajduje się w opisie :)

   Usuń
  3. Przyjmujemy zgłoszenie. :)

   Usuń