Zgłoszenia


Jak sama nazwa wskazuje, oto miejsce, w którym po zapoznaniu się z Regulaminem oraz opisami oceniających można zgłaszać do oceny opowiadania (jedno zgłoszenie = jeden blog). W razie wątpliwości zapraszamy na podstronę Pytania, sugestie, informowanie. Prosimy również o uwzględnienie dostępności na poszczególnych listach (w zakładce Kolejka).

W zgłoszeniu należy umieścić:
 • adres bloga;
 • tytuł bloga;
 • krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę);
 • gatunek/-ki;
 • nick wybranego Oceniającego/Wolną Kolejkę;
 • rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa);
 • inne (fakultatywnie): prosimy o umieszczenie tutaj wszelkich informacji na temat tego, czego oczekujesz od Oceniającego, na czym Ci najbardziej zależy, i innych, jakichkolwiek uwag. 
Na każde zgłoszenie dany oceniający odpowiada pozytywnie bądź negatywnie (i dopiero w przypadku pierwszej opcji blog jest wpisywany na odpowiednią listę). Zgłoszenia ocenionych blogów/tych, które zrezygnują z oceny, są usuwane na bieżąco. 

43 komentarze:

 1. Skoro się reklamujecie, to się zgłoszę, a co, żebym tylko nie tkwiła wiecznie w WK. :D

  www.inna-wersja.blogspot.com
  Opis: ciężko mi jej opisać. Moje własne zadanie o nim zmienia mi się co ocenialnie. :P Generalnie akcja dzieje się w strasznym dworzyszczu gdzieś w Chinach, akcja wiruje wokół kobiety (belka bloga ładnie naprowadza na trop), czasem sobie psycholożkuję, a i lubię retrospekcje. Temat chyba wcale nie jest tak kontrowersyjny, jakby na początku mogło się zdawać.
  Gatunki: Fanfik do kreskówki Xiaolin, takie dramatyczne-takie psychologiczne opko, pewne ilości erotyki, a jeden rozdział to nawet do parodii można zaliczyć.
  Oceniający: eee... Jeśli ktoś oglądał Cartoon Network i kojarzy, to się połapie, jeśli nie kojarzy, bo nie oglądał, to nic. Wydaje mi się, że opko jest do zrozumienia dla nieobeznanych z tematem, ale ręki uciąć sobie nie dam. Wpiszcie mnie do WK, jak ktoś weźmie, to weźmie, jak nie, to za jakiś czas zrobię ene due rabe. xD
  Rodzaj oceny: Wszytko mi jedno, jak oceniającemu będzie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, gdzie to napisać, więc robię to tu. Wybór oceny pozostawiłam oceniającemu, a nie tak jak w WK jest napisane "ocena niestandarodwa". :D

   Usuń
 2. 1. nim-zgasnie-slonce.blogspot.com/
  2. ficzek narutowski o klanie Hyuuga (główny wątek NejiHina, ale jeszcze nie rozwinięty, nie ma romansu oprócz KakaShizu). Nic drastycznego, erotycznego, troszkę wulgaryzmów.
  3. fanfik Naruto: Shippuuden
  4. Wolna kolejka
  5. Niestandardowa (mam nadzieję, że szablon i adres nie będą miały wpływu na ocenę końcową, choć nie zaszkodzi, jeśli przeczytam o tym parę słów).

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. life-of-shinigami.blogspot.com
  2. Nicodemus Vilnius to zupełnie normalny shinigami. Ma nietypową Kosę Śmierci, jest wzorowym Żniwiarzem, a jego najlepszym przyjcielem jest demon. Tak, Nicodemus Vilnius jest zupełnie zwyczajny. Codzienna praca jest dla niego przyjemnością, do czasu, gdy zostaje wplątany w pewną intrygę, skutkiem której może być zupełne zniszczenie świata. Jak poradzi sobie Bóg Śmierci, który zamiast zabierać dusze, będzie je ratował?
  3. Urban fantasy (znajdują się też nawiązania do mangi i anime, ale ogólnie jest opowiadaniem fantasy)
  4. Wolna kolejka
  5. Ocena niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 4. adres bloga; http://enjoy-your-life-and-never-give-up.blogspot.com
  krótki opis opowiadania/opowiadań; Przyjaciółki prowadzące bloga z One Shotami. Piszemy o różnych parach, jak i również różnych osobach. Romanse, dramaty, psychologiczne i wiele, wiele więcej możecie tutaj przeczytać. Zapraszamy również do składania zamówień, które chętnie zrealizujemy.
  gatunek/-ki; wszystkie.
  nick wybranego Oceniającego (inaczej blog trafi do Wolnej Kolejki); Obojętnie.
  rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa): standardowa
  Link widnieje w zakładce "Współpraca".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, chciałabym zgłosić swojego bloga do oceny :).
  Adres: her-infinity.blogspot.com
  Opis: Emma Winfield od dłuższego czasu miewa niezrozumiałe, lecz realistyczne sny. Obrazy, które widzi każdej nocy, tłumaczy zmęczeniem lub nawet szaleństwem. Z czasem jednak próbuje odgadnąć ich znaczenie i sens. Postanawia odkryć, co tak naprawdę symbolizują. Jej działania przyniosą nieuniknione konsekwencje i nikt nie będzie w stanie powstrzymać lawiny wydarzeń.
  Gatunek: Fantasy/romans
  Nick Oceniającego: Maxine
  Ocena: Niestandardowa
  Odnośnik w zakładce "Linki"

  OdpowiedzUsuń
 6. www.sila-jest-we-mnie.blogspot.com

  Powieść składa się z dwóch części, aktualnie skończyłam jedną i właśnie ją chciałabym poddać ocenie. Piszę o porucznik wydziału zabójstw, która trafia na skomplikowaną sprawę 10-krotnego zabójstwa. Początkowo nic nie zwiastuje tragedii, ale im głębiej wchodzi w ten świat, tym bardziej sprawa ją wyniszcza. Oprócz tego pojawia się wątek jej narzeczeństwa i przyjaciela, który jest w niej skrycie zakochany.
  Gatunek: kryminał, romans, akcja
  Oceniająca: Kvist
  Ocena: wolałabym niestandardową

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję, ale, jak widzisz, moja kolejka jest w tym momencie zablokowana, co oznacza, że na ocenę będziesz musiała trochę zaczekać. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to chętnie ocenię Twoje opowiadanie, jeśli zaś zależy Ci na czasie, to możesz zmienić oceniającego.

   Usuń
  2. Zabij mnie, nie zajrzałam do tej zakładki! ;O
   Trudno, poczekam ;)

   Usuń
 7. adres bloga: http://wadazagency.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania: Historia dziewczyny, która należy do organizacji zwalczającej żywe trupy. Podczas jednej z jej pierwszych misji zdarzył się wypadek, w wyniku którego sama stała się zombie. Bohaterka postanawia to wykorzystać i poświęcić się walce jeszcze bardziej.
  gatunek: sensacyjne, akcja, fantastyka
  nick wybranego Oceniającego: Maxine
  rodzaj oceny: niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 8. Adres bloga: http://glonek-bb.blogspot.com
  Opis opowiadania: Historia osób obdarzonych niecodziennymi umiejętnościami i organizacji, która chce im te umiejętności odebrać. Zamknięci zaznają traktowania i zachowań, z którymi się nigdy nie spotkali. Ale jak uciekać kiedy nie ma się wyboru?
  Gatunek/ki: Fantasy, romans
  Nick wybranego oceniającego: Condawiramurs
  Rodzaj oceny: standardowa
  Link w: Czytane blogi

  OdpowiedzUsuń
 9. adres bloga; kot-z-maslem.blogspot.com
  krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę); Szesnastoletnia Lena Mikler trafia do świata dla zawieszonych między życiem a śmiercią i zostaje wplątana w wojnę Stron.
  gatunek/-ki; opowiadanie autorskie: dark fantasy
  nick wybranego Oceniającego: Legilimencja
  rodzaj oceny: niestandardowa
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. http://kroniki-wygnania.blogspot.com
  Gatunek: Fantasy/Dark fantasy
  Opis: Młody Hrodgar, którego ojciec-czarodziej zmienił w wojownika doskonałego, staje na czele rebelii i zrzuca tyrana z tronu, przejmując tym samym władzę w cesarstwie. Jednak ani jemu, ani jego braciom Biczownikom nie dane jest długo cieszyć się spokojem. Wygnany Bóg powraca, aby zemścić się na tych, którzy zesłali go do jego mrocznego więzienia.
  To taki zarys fabuły. Opowiadanie pełne jest rubasznego, miejscami powiedziałbym ŻENUJĄCEGO, poczucia humoru, od którego co poważniejsi wykonują soczystego facepalma. Jest dużo krwi, odciętych kończyn, rozpłatanych brzuchów i lejących się wnętrzności. Jest romans, chociaż funkcjonuje on raczej jako wątek poboczny. Moje elfy, tak, są elfy, różnią się znacznie od tolkienowskich - to wymuskane, całkowicie oddane sztuce istoty, które mdleją na widok krwi. Jest magia, chociaż główny bohater za nią nie przepada. Występują pieśni i poematy, zarówno podniosłe ballady opiewające bohaterskie czyny, jak i karczemne przyśpiewki o bardziej przyziemnych sprawach. Sporo żartów i docinków odnoszących się do czynności fizjologicznych oraz do narządów płciowych...

  Wojuję z przecinkami, ale podobno ostatnio jest spory progres! Wciąż jednak zdarza mi się jakiś pominąć, tudzież postawić nie tam gdzie trzeba, co i być może pokazałem już w tym komentarzu, za co, jeśli faktycznie, przepraszam.

  Ocena: niestandardowa

  Kolejki zamknięte, pozostaje więc "Wolna kolejka"... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. adres bloga: http://avengers-po-drugiej-stronie-lustra.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania: Opowiadanie piszę ja oraz Lora Maravilles. Jest to fanfiction do filmów o Avengers, jednak wydarzenia nie są powiązane z filmami.
  Główna bohaterka (posiadająca pewną moc) po trudnych przeżyciach zatrudnia się jako asystentka Tony'ego Starka. I kiedy po jakimś czasie wreszcie wszystko zaczyna się stabilizować, prosto z więzienia w Asgardzie na Ziemię wraca Loki. Wszystkim wydaje się, że to on jest największym przeciwnikiem, nikt nie wie jednak, że do ataku na Ziemię szykuje się jeszcze ktoś inny...
  W opowiadaniu nie opisujemy genezy poszczególnych postaci z filmów, więc dobrze by było znać ich choć ogólnie :)
  gatunek/-ki; fanfiction, fantastyka
  Wolna Kolejka
  rodzaj oceny: standardowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obecnie zgłoszenia są zamknięte. jednak ze względu na nasze niedopatrzenie i niezamknięcie możliwości komentowania, co zaraz zmienię, Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte - blog trafia do WK

   Usuń
 12. adres bloga; http://dragon-story.blogspot.com/
  krótki opis opowiadania; Historia o dwóch młodych osobach z mocami, którzy muszą bronić się przed próbą zwerbowania do Stowarzyszenia. W dodatku ktoś poluje na główną bohatrkę z niewiadomych przyczyn, pociągając za sobą niewinne ofiary.
  gatuneki; high fantasy
  Wolna Kolejka
  rodzaj oceny; niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoszenie przyjęte.

   Usuń
  2. W sumie tak po dłuższym myśleniu chciałabym prosić, aby oceniająca, która się podejmie mojego opka największą uwagę zwróciła na fabułę niż na same błędy (literówki, językowe itp.). Zależy mi na tym, czy wszystko jest jakoś fabularnie spójne, czy nie zrobiłam potknięć, czy wszystko jest logiczne. Na sam pomysł i czy w ogóle opek jest jakoś interesujący, w miarę oryginalny pod względem fabuły. No i od razu chcę uprzedzić, że wszystko jest zaplanowane z najmniejszymi szczegółami. Nawet jeśli coś na początku wydaje się być mało istotne to ma swój cel w przyszłości.
   I tak jeszcze wspomnę, że żaden tekst na blogu nie jest betowany, choć teoretycznie miałam/mam betę.

   Usuń
 13. Hej, wreszcie się oficjalnie wpisuję!

  ADRES BLOGA: nie-lotni.blogspot.com
  OPIS: Tośka jest zwykle na "nie". I częściej warczy niż chichocze. Kiedy spotyka polskich skoczków narciarskich - ze specjalnym wyróżnieniem Aleksandra Zniszczoła - powodów do warczenia drastycznie jej przybywa. Nie romans, a komedia - o tym, czy przyjaźń z wieczną malkontentką w ogóle jest możliwa. Bo okazuje się, że za tą Tośkową postawą stoi niejeden solidny powód, by nienawidzić ludzi i życia.
  GATUNEK: Komedia.
  NICKI OCENIAJĄCYCH: Ja jestem speshul snołflejkiem, więc mnie zadeklarowały się ocenić Krävariss i Kvist.
  RODZAJ OCENY: Standardowa (choć jeśli będzie to dla Was ciężkie, to można wybrać drugą opcję).
  INNE: Jestem świadoma swojej kulawej składni, więc byłabym wdzięczna za wyznaczenie miejsc, w których wygląda ona najgorzej. Tekst skończony trzy miesiące temu, ale pierwszych rozdziałów już się wstydzę...
  Plus moja bohaterka ma czasem dość kontrowersyjne poglądy - pragnę podkreślić, że się z nimi nie identyfikuję. Moja postać nie jest moim porte-parole.

  Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia. :D

  OdpowiedzUsuń
 14. - http://tiglavve.blogspot.com/
  - Blog grupowy, więc opowiadania dotyczą głownie wydarzeń dwóch postaci, kierowanych przez dwóch autorów co drugi post. Fabuła i koncepcja polega głównie na tym, że zwykli ludzie zostają nagle przeniesieni z czasów współczesnych do fantastycznej rzeczywistości.
  - high fantasy połączone z rzeczywistością
  - Kvist
  - ocena niestandardowa

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzień dobry.
  Legilimencja odeszła z załogi, jednak wciąż jestem zainteresowana oceną. Przejrzałam preferencje oceniających, jednak mam wątpliwości, bo nie wiem, czy którakolwiek z oceniających byłaby zainteresowana, bo preferencje niemal u każdego kiedyś się wykluczają. Istnieje więc możliwość, by oceniające zapoznały się z moim zgłoszeniem, blogiem i same wybrały lub zdecydowały, że żadnej nie odpowiada i zrezygnowały? Bo ja mam chyba związane ręce.
  Dla ułatwienia: groteska, dark fantasy, horror, zabawa kliszami itp.
  Swoją drogą, przepraszam, jeśli to nieodpowiednie miejsce do pisania takich rzeczy, ale nie znalazłam odpowiedniej zakładki.
  Pozdrawiam,
  Fenoloftaleina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napomknę także, że Condawiramurs oceniała poprzednią wersję, a Kvist jest czytelniczką, więc...

   Usuń
 16. adres bloga : http://zycie-laury-na-wozku.blog.pl/
  Opis: Niepełnosprawna Laura przeprowadza się do nowego miasta. Jak poradzi sobie z nowym środowiskiem, nieodwzajemnioną miłością i własnymi emocjami?
  Oceniająca : Wolna Kolejka
  rodzaj oceny : Niestandardowa
  Inne: Opowiadanie pisane stylem pamiętnikowym, ale jednak to opowiadanie

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej tu macie nowy adres bloga :)
  https://zycie-kalekiej-dziewczynki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zgłoszenie przyjęte. :)

   Usuń
 18. Tak, jak najbardziej jestem wciaz zainteresowana ocena mojego bloga pt. "Bialy Lotos" pod adresem dragon-story.blogspot.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, wciąż jesteśmy zainteresowane :)
  https://enjoy-your-life-and-never-give-up.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Wciąż jestem zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeżeli chodzi o opowiadanie to jednak wolałabym by oceniona została ,,Eldarya".

   Usuń
 21. - adres bloga: https://tt-thunderbird.blogspot.com/
  - krótki opis opowiadania/opowiadań (nie reklamę): dramat psychologiczny z kryminałem w tle dotyczący Młodych Tytanów, nowej koleżanki z innej drużyny Shadow oraz zgromadzenia szurniętych geologów :D
  - gatunek/-ki: jak już wspomniałam: fanfiction do Młodych Tytanów, coś a la kryminał, dramat psychologiczny
  - nick wybranego Oceniającego/Wolną Kolejkę: bardzo ładnie proszę Krävariss o ocenę :)
  - rodzaj oceny (standardowa/niestandardowa): jak będzie Ci wygodniej, mi to naprawdę nie robi aż takiej różnicy
  - inne (fakultatywnie): proszę wytykać mi każdy, nawet najmniejszy błąd, czy to dotyczący samego pisania, czy dziur logicznych. Dokładne "czepianie się" kreacji bohaterów i świata przedstawionego jak najbardziej mile widziane :).
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak zwykle zapomniałam o najważniejszym: na razie na blogu widnieją tylko dwa posty dotyczące opowiadania i cała masa staroci, ale planuję do końca grudnia wrzucić następną część opowiadania. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na przyjęcie mojej prośby o ocenę bloga :)

   Usuń
  2. Witaj, Aris c;
   Kanon Młodych Tytanów nam jak własną kieszeń, tak więc z wielką chęcią przyjmę Twoje zgłoszenie!
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 22. Cześć :)

  Powyżej zamieszczam zgłoszenie, jednak przed tym chciałabym się upewnić co do jednej rzeczy: poleciła mi waszą ocenialnię jedna dziewczyna na Facebooku. Szczegół jest taki, że nie piszę bloga, a prowadzę Wattpada. Jeśli nie stanowi to dla was problemu i jesteście skłonne ocenić też pracę wattpadowską, to byłoby naprawdę świetnie. Proszę, dajcie znać.

  ZGŁOSZENIE

  adres: https://www.wattpad.com/story/105757871-idealna-maska

  tytuł: Idealna maska

  opis: Wiktoria nigdy nie pomyślałaby, że jeden wieczór tak bardzo odmieni cały jej świat. Pomiędzy nauką do kolokwiów na ciężkich studiach medycznych a wzdychaniem do najbliższej przyjaciółki nie udaje się jej wyciągnąć zbyt wiele z życia, czując, że czegoś jej w nim brakuje. Sytuacji nie poprawia fakt, że z jakiegoś powodu ludzie jej nie lubią i że cierpi w związku z tym na uciążliwe huśtawki nastrojów. Jednak kiedy pewnego dnia otrzymuje dar zamieniania się w mężczyznę, na jaw zaczynają wychodzić tajemnice głęboko skrywane przez jej najbliższych. W obliczu ich zdemaskowania Wiktoria nie tylko odkrywa, że społeczeństwo jest zbudowane na fundamencie spiętrzonych kłamstw, ale także to, że ona sama także nie pozostaje we wszystkim bez winy.

  Opowieść o powinnościach ludzi wobec społeczeństwa, odkrywaniu swojego ja, o więziach, o tym, że pomiędzy czarnym i białym jest szerokie spektrum szarości, jak również i o tym, że nie zawsze to, czego pragniemy, jest tym, czego naprawdę potrzebujemy.

  gatunki: romans, psychologiczne, dramat

  nick oceniającej: Condawiramurs

  rodzaj oceny: niestandardowa

  inne: Zależy mi na zrozumieniu, jakie są ewentualne błędy fabularne/logiczne/w tym typie, które popełniam, a które mogą odstraszać czytelników. Interesuje mnie nie tyle wskazanie pojedynczych błędów językowych, które mi się zdarzają (a które na bieżąco, po ich wyłapaniu, poprawiam), a właśnie spojrzenie na moją powieść pod kątem tego, czego w niej brakuje, a co jest niepotrzebne. Co w historii zachęca czytelnika do dalszego czytania, a co zniechęca. Co zrobić, żeby opowiadanie było lepsze, żeby intrygowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję zgłoszenie :) nie ma problemu, że opowiadania na wattpadzie, przy ocenie niestandardowej to już w ogóle ;) niesamowicie miło słyszeć, że o KKB mówią nawet na fejsie ;)

   Usuń